Liman Hizmetleri ve Gümrükleme

ATAPOL Lojistik liman içi taşeronluk ve tedarik ağını genişletmiştir. Limana yakın saha ve antrepolarında dökme ve kuru yük, Dökme sıvı yük, lashing konteyner taşıma ve elleçlemesi, ağır ekipman kiralama ile birlikte hizmet sunmakta.

ATAPOL Lojistik müşterilerinin gümrükleme ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit ederek, sahip olduğu kurumsal bilgi birikimi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, en ideal çözüm yollarını geliştiren, sektördeki öncü aktörlerdendir.

Tüm gümrüklerde konuşlanmış kendi bünyesindeki dış operasyon kadroları ve evrak akışını en hızlı seviyede gerçekleştirmeyi sağlayan kurye operasyonlarıyla ATAPOL Lojistik; gümrükleme süreçlerinin en kısa sürede ve sorunsuz şekilde neticelendirilmesini sağlamaktadır.

Dış ticaret mevzuatına tabi tutulacak ürünlerin spesifikasyonlarının incelenerek, gümrük tarife cetvelindeki uygun pozisyonunun belirlenmesi sağlanmaktadır

Dış ticaret işlemlerinin gerçekleştirilmesinde gerekli her türlü izin ve izin belgesinin takip edilerek neticelendirilmesini sağlanmaktadır.

Değişen mevzuat hükümleri ve uygulamaları hakkında anlık, güncel bilgiler kolay anlaşılır şekilde aktarılmakta, elektronik ortamda ilgili mevzuatlar paylaşılmaktadır.

Hizmetlerimiz

– Konteyner gemilerinde Lashing, Unlashing ve Twistlock sökme-takma hizmetleri
– Genel yük gemileri yükleme tahliye hizmetleri (Kakao, Muz, Kağıt, Demir Ürünleri, Hurda vs.)
– Terminalde konteynera verilen hizmetler, iç yükleme istifleme, iç boşaltma
– Konteynera verilen Lashing ve Unlashing hizmetleri (Hava yastığı ve benzer Lashing çeşitleri)
– Gemi vinçleri operatörlük hizmetleri. Genel yük gemilerinde gemi vinci kullanımı
– Konteyner gemilerinde tahliye ve yükleme hizmetleri
– Palamir Hizmeti
– Saha Temizliği